Dzieci uczą się matematyki poprzez zabawę i gry angażujące i pozwalające doświadczyć wszystkiego osobiście. Liczba i różnorodność pomocy, stosowanych przez nas podczas każdej lekcji matematyki, odbiega od stereotypu „tablicy, kartki i długopisu”.
W niestandardowy sposób realizujemy standardowe cele programowe, pokazując, że można to robić w sposób atrakcyjny, niestresujący, dostosowany do indywidualnych potrzeb i predyspozycji każdego dziecka.
Wychodzimy z założenia, popartego badaniami i naszym własnym doświadczeniem, że wszystkie dzieci są matematycznie uzdolnione. Podczas naszych zajęć rozkwitają zarówno dzieci lubiące matematykę, jak i te, u których słowo „matematyka” nie budzi żadnych pozytywnych skojarzeń.
Stosowana tu metodyka daje tak pozytywne efekty, że jest wykorzystywana z powodzeniem w placówkach zajmujących się edukacją dzieci z DYSKALKULIĄ - dysfunkcją rozwojową polegającą na braku umiejętności rozumienia istoty matematycznych problemów, metod i twierdzeń i uczenia się ich.
Z badań i analiz Briana Butterwortha wynika, iż o sukcesie lub porażce w zmaganiach z matematyką w dużym stopniu decydują wczesne doświadczenia dziecka. Jeżeli zrozumie ono matematykę na początku edukacji, jako kilkulatek, kolejne doświadczenia poprowadzą do osiągnięć i wzmogą zainteresowanie tą dziedziną i wzbudzą zapał, a to z kolei spowoduje ogólna radość z obcowania z matematyką i coraz lepsze jej rozumienie.
Mózg dziecka, zwłaszcza kilkuletniego w okresie między 4 a 10 rokiem życia, posiada niemal nieograniczone możliwości uczenia się, dzięki zdolności do tworzenia ogromnej liczby połączeń neuronowych. Do efektywnego przyswajania wiedzy konieczne jest jednak odwołanie się do różnych typów inteligencji:
- wizualno przestrzennej
- motorycznej
- językowej
- muzyczno-rytmicznej
- interpersonalnej
- logicznej
do różnych kanałów percepcji (przyswajanie wzrokowe, słuchowe, kinestetyczne), jak również harmonijna współpraca obu półkul mózgowych.
Niezbędnymi elementami rozwoju intelektualnego dziecka są:
- eksperymentowanie,
- metoda prób i błędów
- szukanie własnych rozwiązań, w których dziecko wyraża siebie
- dzielenie się swoimi spostrzeżeniami i wnioskami z innymi.
I wreszcie, aby się skutecznie uczyć, dziecko musi czerpać z nauki przyjemność oraz mieć poczucie satysfakcji i sukcesu.
Lekcje pokazowe lub Grafik zajęć
Na pierwszych zajęciach sprawdzimy umiejętności dziecka i przydzielimy je do odpowiedniej grupy.
Zapisz swoje dziecko. Nigdy nie jest za późno.
Termin halloweenowego warsztatu dla dzieci Sobota, 29 października 2022r., godz. 10.00.
Zapraszamy serdecznie na wakacyjne warsztaty detektywistyczne "TAJNE przez POUFNE ", które są przeznaczone dla dociekliwych dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Cykl składa się z trzech warsztatów po 90min. Można jednak wykupić udział w pojedynczym warsztacie.
Zapraszamy na lekcje pokazowe z matematyki dla dzieci oraz do zapisów na I semestr szkolny 2023 - 2024. Informacja pod nr telefonu: 880-681-681 lub mail-owo. Zapraszamy.
Zapraszamy do zapoznania się z planem zajęć z matematyki w Eureka na rok szkolny 2023/2024. Zapraszamy również na zajęcia online. Trwają zapisy!!!